Product Details:
  • Sensor: 2MP 1/3.0" CMOS sensor
  • Lens Options: 2.8mm (90.5° HOV) / 4.0mm (80.2° HOV)
  • Illuminator: Single IR LED, 20m range, ≥60,000 hours lifetime
  • Video Resolution:
    • 1080P (1920x1080)
    • 720P (1280x720)
  • Video Output: BNC (supports TVI, AHD, CVI, CVBS)
  • WDR: DWDR support for enhanced contrast
  • Noise Reduction: 2D digital noise reduction
  • Day/Night Mode: Auto, Day, Night
  • Flip Functionality: Supports 180° horizontal and vertical flip
  • Operating Temperature: -30°C to 60°C (-22°F to 140°F)
  • Protection: IP67-rated for water and dust resistance
  • Power: DC 12V ±25%, max power consumption 2.88W
  • Dimensions: Φ118mm x 96mm (diameter x height)